Угода під грифом “таємно”: у Міноборони старий літак відремонтували за ціною трьох справних

Мільйонні відкати за відновлення застарілого парку військової авіації: у Міноборони виконавця цих ремонтних робіт визначили буквально за зачиненими дверима – під грифом «таємно» й за завищеними цінами. Хто саме і яким коштом тепер ремонтує повітряні судна? Та чому держзамовлення довірили сумнівному підряднику? Дізнавався Денис Гойко.

Залучення українських екіпажів до міжнародних місій і перевезень було чи не єдиним шляхом для розвитку вітчизняної військово-транспортної авіації. Адже Україна як держава, яка не надто балувала свої Збройні Сили бюджетами, не могла забезпечити навчальні польоти таких великих літаків, як Іл-76МД.

Проте 27 листопада міністр оборони Таран неочікувано заборонив так звані «комерційні перевезення»: мовляв, літаки і так старі, ламаються, а тут ще й за кордон літати! Проте де ж брати гроші на ремонт, а найголовніше – досвід льотчикам, голова відомства не уточнив.

Понад те, контрольно-відновлювальний ремонт Іл-76 та 4 двигунів довірили ДП «НАРП» – підприємству, що входить до складу «Укроборонпрому». Причому замовлення, вперше в історії України, провели як державне, тобто без конкуренції й під грифом «таємно». Хоча, як кажуть самі пілоти та підтверджують у командуванні Повітряних сил, секретних деталей у літаку немає. А сума контракту в рази перевищила реальну вартість ремонту.

urarp_23
У двигунах відсутні секретні деталі Фото: знімок екрану

Адже саме підприємство у 2019 році пропонувало 5,8 мільйона за ремонт двигуна, але той самий ремонт у Держоборонзамовленні коштує вже 12,25 мільйона, тобто більше, ніж вдвічі дорожче. Тобто ремонт двигуна у цьому контракті взагалі коштує, як три справних літака.

«Пропозиція по авіаційному ринку – коли продається літак у межах 2,5-3 млн доларів з двигунами, повністю справний та укомплектований усім обладнанням для міжнародних перельотів. Однак продати літак за 3 млн і відремонтувати літак за 10 млн – абсолютно неспівставні речі», – коментує президент концерну «Титан» Анатолій Льовін.

urarp_22
Анатолій Льовін Фото: СтопКор

Крім того, підприємство «НАРП» залучає до цього секретного ремонту сторонніх виконавців. До рук нашої редакції потрапив тендер на 17 млн з дообладнання літака за вимогами ІКАО. Cтає цікаво: а чи має субпідрядник ТОВ «Авіасервіс-Київ» доступ до державної таємниці? Бо, якщо ні, то тоді цей секретний ремонт перестає бути секретним.

Зауважимо, загалом ДП «НАРП» у складі «Укроборонпрому» за останні 5 років спромоглося відремонтувати лише 5 двигунів. Не без скандалів проходили ремонти й літаків Іл-76. Наприклад, у 2014 році після капремонту на літак встановили списані колеса.

Читати також:
Секретна корупція в Міноборони: вартість ремонту авіадвигунів завищили вдвічі, підрядника обрали в закритому режимі


Джерело статті: “https://stopcor.org/uhoda-pid-hryfom-taiemno-u-minoborony-staryi-litak-vidremontuvaly-za-tsinoiu-trokh-spravnykh/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 34 канал Ивано-Франковск - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: utmedia2@gmail.com и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top